Harrasteryhmä (nuoret ja aikuiset) / Alkeet


Harrasteryhmään ovat tervetulleita kaikki luistelusta innostuneet. Ryhmässä ei ole pääsykriteerejä eikä varsinaista ikärajaa, mutta ryhmä ei ole suunnattu lapsille. Jos sinulla on vahva luistelutausta (entinen kilpaluistelija), oikeampi ryhmä on todennäköisesti edistyneiden harrasteryhmä. Voit myös vaihtaa harrasteryhmästä toiseen kesken kauden

Ryhmä harjoittelee kerran viikossa ja harjoituksissa keskitytään perusluistelun vahvistamiseen omaan taitotasoon nähden. Ryhmässä pääset lisäksi harjoittelemaan muodostelmaluistelun peruselementtejä sekä tutustumaan muodostelmassa luisteuun. Keskiössä on hyväntuulinen harjoitusympäristö, jossa pääset nauttimaan liikkumisen ja luistelun ilosta! 

Tarkemmat joukkuekohtaiset harjoittelutiedot ja pääsykriteerit ovat luettavissa Watsin luistelijapolusta.

Mukaan harjoituksiin tarvitset luistimet, juomapullon ja jäähallin lämpötilaan sopivan vaatetuksen.

Voit tulla mukaan ryhmään missä tahansa vaiheessa kautta!

Ilmoittautuminen ja kokeilukerta:
Voit tulla kokeilemaan harrasteryhmään kerran ilmaiseksi.

Ryhmään ilmoittautuminen tapahtuu MyClubissa osoitteessa www.wasateamskaters.myclub.fi. Jos et ole aikaisemmin luistellut Wasa Team Skatersissa, sinun tulee aluksi luoda uusi käyttäjätunnus. Valitse käyttäjätunnuksen luomisen yhteydessä ryhmäksi Harrasteryhmä / alkeet. Linkki ilmoittautumiseen: wasateamskaters.myclub.fi

Luistelijoiden tulee myös hankkia Suomen taitoluisteluliiton Harrastepassi, jonka hankittuaan luistelija sitoutuu noudattamaan Suomen taitoluisteluliiton kilpailu- ja kurinpitosääntöjä, eettistä ohjeistusta sekä vahvistaa vakuutuksensa kattavuuden.


Harjoitusajat:

  • ti 11.8. klo 20-21
  • ti 18.8. klo 20-21
  • ti 25.8. klo 20-21
  • Ti 1.9.2026 lähtien vakiokauden aika: Tiistaisin klo 19-20

Maksu: Käytössä on 10 kerran kortti, joka maksaa 115 €. Saat kortista laskun tai voit maksaa kortin myös Epassilla!

Lisätietoja ryhmästä: Vastuuvalmentaja Max (Mira) Pada: mirapada00(a)gmail.com